• PIKNIK INTEGRACYJNY

• Za nami pierwszy rodzinny piknik integracyjny.  Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w Waszej pamięci 😊
            Nam, mimo małego organizacyjnego stresu 😉 bardzo się podobało i chcielibyśmy, by impreza weszła na stałe do naszego przedszkolnego kalendarza. Miło było widzieć tyle radości i cudownych uśmiechów dzieci, a przy okazji mogliśmy poznać się z rodzicami w trochę innym, mniej formalnym środowisku.
            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, a szczególne podziękowania składamy  Nadleśnictwu Człuchów za użyczenie pięknego terenu oraz Pani Ani i Pani dyrektor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie za przygotowanie przedstawienia ❤️

• WAKACJE 2021

• 25 czerwca 2021 r.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Zachęcamy do skorzystania z wykazu materiałów edukacyjnych przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki wspomagające nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

• Człuchów, 31 stycznia 2021 r.

Od 1 lutego 2021 r. obowiązuje nowy plan lekcji na II semestr roku szkolego 2020/2021, dostępny w zakładce "Uczniowie i rodzice".

• Czluchów, 13 stycznia 2021 r.

Informujemy, że od dnia 18 stycznia 2021 r. powracamy do zajęć stacjonarnych w przedszkolu oraz oddziałach odbywających zajęcia w budynku przy ul. Batorego 24. W przypadku pozostałych klas oraz uczniów objętych zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi informacje będą przekazywać wychowawcy oraz nauczyciele-terapeuci.

Przypominamy o bezwzględnym obowiązku monitorowania stanu zdrowia uczniów przed wyjazdem do szkoły. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia, zgodnie z procedurami przyjętymi w placówce należy pozostawić dzieci w domu i nawiązać kontakt z lekarzem POZ.

• DDM

• Dezynfekcja rąk i powierzchni unieszkodliwia wirusy

Dezynfekcja rąk oraz powierzchni to ważny aspekt zmniejszania ryzyka zarażenia się koronawirusem. Mycie rąk przez co najmniej 30 sekund i odkażanie ich przed wejściem do sklepu, biura, szkoły, czy po opuszczeniu tramwaju minimalizuje ryzyko zakażenia dlatego, że wirus utrzymuje się na skórze nawet do 9 godzin, a brudnymi rękami łatwo przenieść go w okolice ust lub oczu - to najczęstsze drogi zakażenia.

Dla bezpieczeństwa należy również dezynfekować przedmioty codziennego użytku, takie jak telefon i co jakiś czas odkażać powierzchnie, zwłaszcza te, z którymi kontakt mają duże grupy osób, np. klamki i przyciski w windzie.

Dystans i maseczki - dlaczego są skuteczne?

To, że zachowanie właściwego dystansu oraz noszenie maseczki ma sens, wykazano w badaniach naukowych. W opublikowanej na łamach "The Lancet" w czerwcu analizie wskazano, że utrzymanie co najmniej metrowej odległości między ludźmi, noszenie masek i ochrona oczu to najlepsze metody ochrony przed COVID-19.

Międzynarodowa grupa naukowców przeanalizowała wówczas ponad 170 obserwacyjnych badań sprawdzających różne metody ochrony przed SARS-CoV-2, SARS i MERS. Analiza ta powstała dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby agencja mogła wydać odpowiednie zalecenia.

Według opublikowanych danych, zachowanie odległości jednego metra od zakażonej osoby może zmniejszyć ryzyko infekcji z 13 do 3 proc. Co więcej, według matematycznych modeli, każdy dodatkowy metr (aż do 3 metrów) redukuje zagrożenie o połowę. Ochrona oczu - przyłbice, gogle, okulary zmniejszają zagrożenie z 16 proc. do 6 proc. Maski obniżają natomiast ryzyko zakażenia z 17 do 3 proc.

• PILNY KOMUNIKAT

• 13 listopada 2020 r.

Informujemy, że od poniedziałku 16 listopada wracamy do zajęć lekcyjnych prowadzonych bezpośrednio we wszystkich oddziałach klasowych wszystkich typów szkół oraz grupach wychowawczych w internacie. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności stałego monitorowania stanu zdrowia dziecka przed wyjazdem do placówki. W razie jakichkolwiek wątpliwości konieczne jest pozostawienie ucznia w domu oraz kontakt z lekarzem rodzinnym. Prosimy rodziców o stały kontakt z wychowawcami klas oraz grup wychowawczych.

• Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Człuchowie, ul. Batorego 24
      • 77-300 Człuchów, ul. Batorego 24