• PILNY KOMUNIKAT

          • 31 października 2020 

             AKTUALIZACJA 31 października 2020 r. 

            W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznych warunków nauki i wychowania po wydaniu odpowiedniej opinii  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Człuchowie oraz Organu Prowadzącego do dnia 6 listopada 2020 r. kontynuowane będzie nauczanie zdalne we wszystkich oddziałach wszystkich typów szkół, grupach przedszkolnych, wczesnym wspomaganiu rozwoju, zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, nauczaniu indywidualnym oraz grupach wychowawczych w budynkach przy ul. Batorego i Szczecińskiej. 

             

            Dyrekcja OSW

          • KOMUNIKAT

          •  18 października 2020

            UWAGA ZMIANA 

            W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznych warunków nauki i wychowania wprowadzone zostaje w dniach 19-23 października 2020 r. nauczanie zdalne we wszystkich oddziałach wszystkich typów szkół, grupach przedszkolnych oraz grupach wychowawczych w budynkach przy ul. Batorego i Szczecińskiej. Ze względu na dynamikę sytuacji epidemiologicznej dalsze decyzje będą ogłaszane na bieżąco.

            Dyrekcja OSW

          • Powrót do szkoły 1 września 2020 r. Informacje dla rodziców i uczniów

          •  

            1. Kiedy rodzice mogą wysłać dziecko do szkoły? 

            Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

             

            2. Co uczeń powinien wiedzieć przed pójściem do szkoły?

            Powinien pamiętać o częstym myciu rąk, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety, ochronie podczas kichania i kaszlu oraz unikaniu dotykania oczu, nosa i ust. Uczeń powinien mieć własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym, w tornistrze lub we własnej szafce. Nie powinien zabierać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

             

            3. Czy rodzic ma obowiązek kupić dziecku do szkoły środki higieny osobistej, maseczki, rękawice, płyn dezynfekujący?

            Uczeń w drodze do/ze szkoły musi być zabezpieczony w środki ochrony osobistej. Na terenie szkoły nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Może to robić dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Mydło, ciepłą wodę i płyn dezynfekujący zapewnia szkoła.

             

            4. Czy rodzice mogą wejść do szkoły? 

            Generalnie zalecamy, by ograniczyć wchodzenie do szkoły osób trzecich. Rodzice lub opiekunowie mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując dystans 1,5 m od innych rodziców i pracowników szkoły, przy czym powinni przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).

             

            5. Kto zawiadamia o zagrożeniu w szkole i placówce?

            Informacja, np. o zachorowaniu wśród uczniów lub personelu, może pochodzić od lekarza, ale – w zależności od sytuacji – również od rodziców lub pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły, placówki lub innych pracowników szkoły, którzy uzyskali informację o zachorowaniu. Informacja taka podlega weryfikacji i ocenie ryzyka przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

            Państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, a następnie, w razie potrzeby, podejmuje czynności, które mają na celu zapobieganie szerzeniu się zakażeń i zachorowań.

             

            5. Kto powiadamia dyrektora o zakażeniu ucznia?

            Tutaj są dwie drogi. Rodzice lub sanepid.

            Powiadamiają rodzice ucznia niezwłocznie po tym, gdy otrzymają dodatni wynik badania.

            Informację o każdym przypadku zakażenia SARS-CoV-2 lub zachorowaniu na COVID-19 otrzymuje również (z laboratorium/od lekarza) państwowy powiatowy inspektor sanitarny. W takiej sytuacji kontaktuje się on z rodzicami, a następnie ze szkołą, aby przeprowadzić dochodzenie epidemiologiczne na terenie szkoły (wśród uczniów i personelu) i ustali listę kontaktów osoby zakażonej.

             

            6. W jaki sposób dyrektor szkoły ma odróżnić objawy grypy od COVID-19?

            Na podstawie zewnętrznych objawów nie można jednoznacznie odróżnić infekcji dróg oddechowych od zachorowania na COVID-19. Zachorowania te przebiegają z gorączką i dają objawy z górnych dróg oddechowych.

            Zawsze w sytuacji, gdy dziecko przejawia objawy infekcji górnych dróg oddechowych, konieczna jest jego izolacja i natychmiastowy kontakt z rodzicami, którzy powinni odebrać dziecko ze szkoły. Jest to standardowa procedura ostrożnościowa związana z trwającym stanem epidemii.

             

            7. Na podstawie jakich objawów dyrektor szkoły powinien odizolować dziecko? 

            Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym kaszel, temperaturę wskazującą na stan podgorączkowy lub gorączkę, powinien odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając minimum 2 m odległości od innych osób. Następnie powinien on niezwłocznie powiadomić rodziców o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły​​​​​

             

            8. Jakie kryteria państwowy powiatowy inspektor sanitarny (PPIS) bierze pod uwagę, wydając opinię o zawieszeniu działania szkoły, placówki?

            Opinia dotycząca zawieszenia zajęć stacjonarnych (i kontynuowanie zajęć wyłącznie w formie nauczania zdalnego) będzie uwzględniała:

            - wystąpienie przypadku lub przypadków zakażenia SARS-CoV-2/ zachorowań na COVID-19 wśród uczniów lub pracowników szkoły, placówki,

            - lokalną sytuację epidemiologiczną na danym obszarze (liczbę osób zakażonych/zapadalność/dynamikę wzrostu) z uwzględnieniem przypadków związanych z transmisją poziomą oraz ogniskami instytucjonalnymi i ich charakterem.

            W przypadku, gdy przyczyną zawieszenia zajęć będzie sytuacja epidemiologiczna w powiecie (nie zaś zdarzenia związane z funkcjonowaniem szkoły), decyzję o nauczaniu na odległość może podjąć nie dyrektor, lecz zespół zarządzania kryzysowego odpowiedniego szczebla. Zespół ten stale monitoruje sytuację epidemiologiczną na danym terenie, koordynuje działania zapobiegawcze i przeciwepidemiczne, w szczególności w powiatach uznanych za obszary żółte i czerwone.

             

            9. Czy jest możliwe ustalenie odrębnych kryteriów zawieszenia zajęć dla grupy, grupy wychowawczej, oddziału, etapu edukacyjnego lub całej szkoły, placówki?

            Będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej.

            W sytuacji, gdy jeden z uczniów zachoruje na COVID-19, kwarantannie będą musieli poddać się pozostali uczniowie z tej klasy. Wówczas prowadzenie dla nich zajęć w formie zdalnej będzie jedyną możliwością kontynuowania nauki. Nauka stacjonarna dla innych klas w danej szkole będzie zależała od tego w jakim stopniu byli oni narażeni na zakażenie.

            Decyzja przejścia na kształcenie w formie mieszanej (hybrydowej) będzie przedmiotem indywidualnej opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, na podstawie przedstawionych przez dyrektora szkoły, konkretnych rozwiązań dotyczących organizacji zajęć szkolnych.

              

            10. Czy dziecko z rodziny, której członek/członkowie są objęci kwarantanną, musi pozostawać w domu?

            Musi pozostać w domu. Wszystkie osoby współzamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą kwarantannową również podlegają kwarantannie. Dlatego też dzieci, których rodzice są na kwarantannie, nie mogą przychodzić do szkoły.

             

            11. Jak postępować w sytuacji, gdy uczeń krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego wrócił z wypoczynku z kraju podwyższonego ryzyka?

            Pobyt za granicą nie oznacza, że doszło do zakażenia i dojdzie do zachorowania. Nie należy ograniczać chodzenia ucznia do szkoły, o ile jego stan zdrowia nie wskazuje na chorobę, a kraj podróży nie był objęty restrykcjami w zakresie ruchu granicznego.

             

            12. Czy trzeba zachowywać dystans społeczny na terenie szkoły? Czy dzieci muszą nosić maseczki?

            W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy szkoły i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły i ograniczy gromadzenie się uczniów (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. Ponadto obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Maseczki powinny być stosowane w przypadku niemożności zachowania dystansu np. w czasie przerw w miejscach wspólnie użytkowanych, o ile nie jest zachowane zróżnicowanie czasowe w prowadzeniu zajęć.

             

            13. Jakie zasady postępowania przyjąć wobec uczniów, którzy krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego uczestniczyli w weselach, pogrzebach oraz innych spotkaniach rodzinnych z udziałem wielu osób?

            Obecność na imprezie nie oznacza zarażenia lub zachorowania. Postępowanie może się zmienić w przypadku powzięcia przez służby PPIS informacji o konieczności objęcia dziecka i jego rodziny kwarantanną/izolacją.

             

            14. Czy do organizacji bezpłatnego dowozu (przez gminy) uczniów do szkół powinny obowiązywać przepisy ogólne (w tym obowiązek zakrywania ust i nosa)?

            Tak. Kwestie postępowania w transporcie zbiorowym zostały uregulowane w odpowiednich przepisach[1]. Zapewnienie dzieciom i młodzieży, w tym niepełnosprawnej, bezpłatnego dowozu i opieki do przedszkola, szkoły, placówki systemu oświaty odbywa się na zasadach obowiązujących w transporcie publicznym: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

            Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz tych, które mają trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

             

            15. Co z dowozem do szkół dzieci, które przemieszczają się komunikacją miejską i autobusami szkolnymi? Czy należy sformułować zalecenie, żeby uczniowie poruszali się pieszo, jeździli rowerem lub komunikacją miejską poza godzinami szczytu?

            Nie. Podczas korzystania z transportu zbiorowego należy stosować ogólne przepisy bezpieczeństwa[1].

            [1]Środki ochrony osobistej (maseczki) określone w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1066 ze zm.).

             

             16. Jaką temperaturę uznaje się za stan podgorączkowy? Czy jest to 37oC, czy 37,5oC?

            W zależności od metody pomiaru różne wartości temperatury ciała uznawane są za temperaturę prawidłową i podwyższoną. Za prawidłową temperaturę ciała uznaje się wartość 36,6-37,0°C. Temperatura ciała w granicach ok. 37,2-37,5°C stopni może mieć różne przyczyny, np. związane z problemami metabolicznymi, stresem, wysiłkiem fizycznym. Za stan podgorączkowy uznaje się temperaturę przekraczającą zwykła temperaturę ciała, ale nie wyższą niż 38°C. Za gorączkę uznaje się temperaturę ciała 38°C oraz wyższą.

            Dokładność pomiaru przy użyciu termometru bezdotykowego jest mniejsza. Na odczyt mają wpływ warunki środowiskowe (temperatura otoczenia, wiatr, przeciąg), temperatura urządzenia, sposób przeprowadzenia pomiaru (miejsce, odległość), skóra badanego (powinna być sucha).

            Przepisy w sprawie ograniczeń podczas pandemii wskazują temperaturę 38,0°C jako kryterium niewpuszczenia pasażera na lotnisko/pokład samolotu.

             

            17. Kto powinien pilnować odizolowanego ucznia, który ma objawy choroby? Czy trzeba zachować odstęp i nałożyć maseczkę?

            Jeżeli u dziecka, przebywającego na terenie szkoły, podejrzewa się infekcyjną chorobę wirusową, to funkcję tę pełni osoba wyznaczona zgodnie z procedurami ustalonymi przez dyrektora szkoły. Opiekun przebywający w tym samym pomieszczeniu powinien zachować dystans wynoszący min. 2 m, zakryć usta i nos maseczką.

             

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • 6 czerwca 2020 r.

            Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca. Świadectwa będą do odbioru w sekretariacie placówki po uzgodnieniu formy i terminu z wychowawcami klas.

          • KOMUNIKAT MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

          • 6 czerwca 2020 r.

            Na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej trwa nadal stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wobec utrzymującej się liczby zachorowań, wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży oraz o ograniczeniu – w terminie od 12 marca do 28 czerwca 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty (rozporządzenie z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

            Wskazana w rozporządzeniu data 28 czerwca pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom (o którym mowa w art. 4 i 4a ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

          • INFORMACJA

          • 14.04.2020 r.

            Od jutra powracamy do zajęć na odległość zgodnie z planem lekcji na II semestr 2019/2020 r. 

            Zasady bezpiecznego korzystania z sieci

            Rodzicu

            Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu:

            - najmłodsze dzieci powinny korzystać ze sprawdzonych przez rodziców treści (strony, gry, aplikacje),

            - czas korzystania z sieci powinien być ograniczony,

            - dzieci nie powinny same publikować prywatnych zdjęć, filmów.

            Udostępniaj jedynie pozytywne i bezpieczne treści:

            odpowiednio dobrane treści i aktywności online mogą korzystnie wpłynąć na jego rozwój społeczny, emocjonalny, moralny i poznawczy.

            Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci:

            - w świecie urządzeń elektronicznych i Internetu ważny jest dobry kontakt z dzieckiem, by móc poznać efekty jego aktywności online,

            - jeżeli kontakt z nieodpowiednimi treściami wprowadził dziecko w zakłopotanie, należy wytłumaczyć mu sytuację, w której się znalazło,

            - ważne, żeby nie pozostawiać pytań dziecka bez odpowiedzi.

            Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu:

            - skonfigurowany system operacyjny uniemożliwia korzystanie z treści nieodpowiednich dla dziecka.

            Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej:

            - programy kontroli rodzicielskiej dają możliwość weryfikacji treści, kontrolowania treści i aktywności dziecka online

             

          • RODZICE, UCZNIOWIE ORAZ NAUCZYCIELE

          • Dobiegły końca 2 pierwsze tygodnie przygotowań i realizacji nauki na odległość. Chciałbym podziękować:

            • rodzicom oraz uczniom za aktywność oraz zdyscyplinowanie. Jednocześnie zachęcam do dalszej systematycznej pracy i współdziałania z nauczycielami,
            • nauczycielom za ogromny wkład i zaangażowanie w organizację i przebieg nauczania w nowych, trudnych dla wszystkich warunkach.

            Od poniedziałku 30 marca lekcje odbywać się będą ściśle według planu obowiązującego w II semestrze. Uczniowie klas realizujących zajęcia w budynku przy ulicy Szczecińskiej oprócz  szkoły przysposabiającej kontaktują się z nauczycielami poprzez Facebook. Zasady zostały już ustalone i wdrożone. Profil Echo OSW do odwołania służy jedynie realizacji zajęć, proszę nie umieszczać innych postów nie związanych z nauką. Konsultacje, kontakt bezpośredni proszę prowadzić przez komunikatory internetowe lub telefonicznie. Obecność na zajęciach zaznaczamy lajkując temat.

            Uczniowie pozostałych klas, przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, realizujących nauczanie indywidualne, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, zajęcia edukacyjno-terapetyczne oraz wczesnego wspomaganie rozwoju nawiązują kontakt z nauczycielami w sposób ustalony w poprzednim tygodniu.

            W przypadkach jakichkolwiek trudności, rodziców lub uczniów proszę o kontakt z wychowawcą klasy w celu ustalenia konsultacji z nauczycielami. Kontakt jest możliwy od poniedziałku do piątku w godz. 8-14. Istnieje możliwość wypożyczenia podręczników i ćwiczeń po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania u wychowawcy klasy i ustaleniu dokładnej daty odbioru materiałów.

            W dniach 30 marca 2 kwietnia miały odbywać się rekolekcje wielkopostne, które zostały odwołane. W tych dniach lekcje odbywają się zgodnie z planem.

            Apeluję do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów, w tym szczególnie na to by opuszczali miejsce zamieszkania tylko w razie konieczności, aby przestrzegali zaleceń związanych z higieną osobistą.

            Dyrektor

            Mariusz Hoppe

             

          • INFORMACJA DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

          • SZANOWNI PAŃSTWO

            Informuję, ze od dnia 25 do 27 marca 2020 r. prowadzone będzie nauczanie na odległość. W zależności od rodzaju szkoły oraz rodzaju zajęć będzie ono organizowane w następujący sposób:

            I. Uczniowie klas szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej I stopnia realizujący zajęcia w budynku szkoły przy ul. Szczecińskiej:

            1. Każdy uczeń codziennie według zamieszczonego harmonogramu uruchamia w pierwszej kolejności link: https://soswszkola.wixsite.com/edukacja.
            2. Następnie otwiera zakładkę: Nauczanie na odległość i wybiera swoją klasę.
            3. Następnym krokiem jest uruchomienie linków z poszczególnych przedmiotów na dany dzień i zapoznanie się z treścią lekcji z danego przedmiotu oraz sporządzenie krótkiej notatki i odesłanie jej nauczycielowi.
            4. Nauczyciel w czasie uzgodnionym rodzicem i w możliwie najprostszy sposób  nawiązuje kontakt z uczniem i pomaga w zrozumieniu treści lekcji lub w rozwiązaniu ćwiczenia.
            5. Kontakt może mieć charakter bezpośredni przy użyciu telefonu, drogą elektroniczną za pomocą poczty e-mail, sms, komunikatorów społecznościowych.
            6.  Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.
            7. Nauczycieli zobowiązuję do odnotowywania tematów zajęć zgodnie z zamieszczonym w zakładce Nauczanie na odległość harmonogramem w formie tygodniowego raportu, frekwencji oraz ocen. Notatki proszę przechowywać aż do czasu uzupełnienia dokumentacji szkolnej.
            8. Nauczyciel zachowuje dowolność w  wyborze materiału do realizacji, może skorzystać z innych materiałów zamieszczonych na stronie https://soswszkola.wixsite.com/edukacja lub dowolnych innych. O sposobie realizacji informuje rodziców i uczniów oraz ustala dalsze postępowanie.

            II. Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy oraz wszystkich klas realizujących zajęcia przy ul. Batorego, uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym oraz uczniowie realizujący zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.

            Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID nauczyciele realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu - w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi. 

            1. Nauczyciele ustalają indywidualnie z rodzicami treści i formę realizacji zajęć z wykorzystaniem internetu. 
            2. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. 
            3. Nauczycieli zobowiązuję do odnotowywania tematów zajęć w formie tygodniowego raportu. 

            III. W uzasadnionych przypadkach w porozumieniu z rodzicami dopuszcza się możliwość wysłania materiałów do realizacji w domu droga pocztową. W takich przypadkach proszę nauczycieli o przygotowanie odpowiednich materiałów i przesłanie ich drogą mailową do sekretariatu na adres: sosw.czluchow@wp.pl  wraz z danymi adresowymi.

            IV. Wychowawcy grup przy wsparciu pedagoga oraz psychologa realizują zadania związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną, pozostają w kontakcie z wychowankami wymagającymi szczególnej opieki i wsparcia, a także ich rodzinami i opiekunami.

            V. Konsultacje z nauczycielami są możliwe poprzez zgłoszenie takiej potrzeby do wychowawcy na bieżąco od poniedziałku do piątku drogą telefoniczną lub elektroniczną. W możliwie krótkim czasie zostaną podjęte odpowiednie działania.

            Apeluję do rodziców, aby wspierali działania podejmowane przez placówkę, motywowali swoje dzieci do systematycznej pracy i rzetelnego wykonywania powierzonych im zadań. Zdaję sobie sprawę, że w tym trudnym czasie na rodzicach spoczywa szczególnie trudna rola. Pragnę zapewnić, że wszyscy pracownicy ośrodka pozostają do zdalnej dyspozycji Państwa.

            Jednocześnie informuję, że od poniedziałku 30 marca nauczanie na odległość będzie realizowane według planu obowiązujacego w II semestrze roku szkolnego 2019/2020. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą kontaktować się z Państwem indywidualnie.

            z wyrazami szacunku

            Dyrektor

            Mariusz Hoppe

          • SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

          • Człuchów, 23 marca 2020 r.

            W dniach 23-24 marca proszę korzystać z materiałów dostępnych na stronie

             https://soswszkola.wixsite.com/edukacja 

            gdzie znajdują się materiały dydaktyczne i edukacyjne przygotowane przez nauczycieli i wychowawców OSW w Człuchowie.

            Od dnia 25 marca 2020 r. prowadzone będzie nauczanie na odległość. Szczegóły zostana podane do wiadomości w dniu jutrzejszym.

            z wyrazami szacunku

            Dyrekcja OSW

             

             

          • UWAGA UCZNIOWIE ORAZ RODZICE I OPIEKUNOWIE

          • Informujemy, że została opublikowana dodatkowa strona, na której znajdują się materiały edukacyjne do zdalnego stosowania. Uczniów prosimy o systematyczne korzystanie z zamieszczonych materiałów, a rodziców o pomoc oraz monitorowanie wykonywanych prac. W razie potrzeby prosimy o kontakt z nauczycielami oraz wychowawcami klas za pomocą mediów elektronicznych oraz społecznościowych. Systematycznie będą ukazywały się kolejne ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Poniżej link do strony:

             

          • UWAGA RODZICE ORAZ UCZNIOWIE

          • INFORMACJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

            • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
            • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
            • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
            • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
            • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
            • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

            Zdecydowaliśmy się nie zamykać tego typu placówek ze względu na dobro dzieci. W niektórych przypadkach dwutygodniowa przerwa w zajęciach może odbić się negatywnie na efektach terapii czy rehabilitacji.

            WAŻNE:

            W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

            WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH MEN:

            https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

            https://www.gov.pl/web/edukacja/o-czym-nalezy-wiedziec-zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-placowkach-oswiatowych--pytania-i-odpowiedzi

            https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-informacyjne-dla-szkol-przedszkoli-i-placowek-oswiatowych-dotyczace-profilaktyki-zdrowotnej

            https://www.gov.pl/web/edukacja/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie--informacja-ministerstwa-zdrowia

             

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO -MONTE CASSINO 75 rocznica zwycięskiej bitwy

          • Kategoria klasy 4-6:

            1 miejsce - Dominika Ziołtkowska - Zespół Szkół Sportowych
            2 miejsce - Tomasz Staszewski      -  SP1
            3 miejsce - przyznano cztery nagrody za miejsce trzecie:
                                   - Franciszek Polek - Zespół Szkół Sportowych
                                   - Mikołaj Fąs            -Niepupliczna Szkoła Podstawowa "Piano"
                                   - Julia Pietucha       - Niepupliczna Szkoła Podstawowa "Piano"
                                   - Adam Świercz       - SOSW

             

            WYRÓŻNIENIA:     

                                               - Maja Chajzler - Niepupliczna Szkoła Podstawowa "Piano"
                                               - Blanka Prondzińska - Niepupliczna Szkoła Podstawowa "Piano"
                                               - Oliwia Szewa - Zespół Szkół Sportowych
                                               - Ksawier Kleinschmidt - SOSW

            Kategoria klasy 7-8: nie przyznano nagrody

             

            WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ 17.05.2019 O GODZINIE 11.30

            W AULI SOSW CZŁUCHÓW  UL. SZCZECIŃSKA 8
             

    • Kontakty

      • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Człuchowie, ul. Batorego 24
      • 598342416
      • 77-300 Człuchów, ul. Batorego 24
    • Logowanie